امیررضا یوسفیان عصر روز پنجشنبه هفتم مهرماه ۱۴۰۱ در آیین افتتاح بوستان آزادگان شهرک علوی و رونمایی از ۶ دستگاه اتوبوس درون شهری اظهار کرد: این بوستان به وسعت ۱.۵ هکتار در مدت زمان ۶ ماه با صرف اعتباری بالغ بر ۳.۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و در ایام هفته دفاع مقدس این بوستان با نام مقدس آزادگان تقدیم شهروندانی می‌شود که به برکت خون مطهر شهدا در آسایش و آرامش زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: این بوستان که به صورت نواری و خطی طراحی و اجرا شده است به عنوان یک کریدور سبز برای مجتمع‌های مسکونی مستقر در شهرک علوی و نیز نوار سبز در کمربندی شمالی نقش آفرینی می‌کند و یک فضای مفرح شامل سه مجموعه بازی پلی اتیلن بازی کودکان، کفپوش، روشنایی، نیمکت و سطل‌های زباله، فضای سبز، رنگ آمیزی و … در محل شهرک علوی به در طول بلوار سید الشهدا (کمربندی شمال)، به ساکنان این محله تقدیم شد.

وی بیان کرد: با توجه به واقع شدن این بوستان در مجاورت مجتمع مسکونی ۱۶۲۰ واحدی شهرک علوی ساوه فضای احداث شده بخشی از نیازهای ساکنان این منطقه را به فضای تفریحی و سبز مرتفع خواهد کرد.

شهردار ساوه همچنین با اشاره به رونمایی از ۶ دستگاه اتوبوس واحد درون شهری گفت: ۱۱ سال بود که به ساوه حتی یک دستگاه اتوبوس یارانه‌ای اختصاص نیافته بود و امروز با قیمت یارانه‌ای پنج میلیارد تومانی برای هر دستگاه اتوبوس به همت دولت، ۶ دستگاه از مجموع ۵۰ دستگاه سهم ساوه رونمایی شد.

وی با بیان اینکه سهم ساوه از یارانه‌ دولتی خرید اتوبوس‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: برای تامین پرداخت سهم شهرداری ساوه به میزان ۵۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی که علاوه بر ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه دولتی است، با مشکلات فراوانی مواجه شدیم اما با حمایت استانداری و دولت و مشارکت شهروندان این مبلغ تامین و اتوبوس‌های تحویل شده که مجهز به دوربین مدار بسته، شارژر گوشی، تلویزیون، صندلی‌های راحت و ظرفیت بیشتر است با هدف توزیع عادلانه خدمات، به مناطق حاشیه ای شهر اختصاص می‌یابد.

شهردار ساوه همچنین بازسازی استخر کوثر با صرف هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد تومان را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح مدیریت شهری دانست و افزود: فعالیت استخر کوثر شهرداری که مدتی با وقفه مواجه شده بود با اقدامات مرمت و بهسازی که در حوزه زیربنایی و روبنایی صورت گرفته است از سرگرفته خواهد شد.

وی گفت: بازسازی دو دستگاه خودرو و ساختمان اداری برای ارائه فوریت‌های خدمات شهری و سامانه ۱۳۷ با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان از جمله پروژه‌هایی است که اجرا و وارد چرخه خدمات رسانی خواهد شد.

شهردار ساوه همچنین با گرامیداشت روز آتش‌نشان گفت: آتش نشانان جان خود را نثار می‌کنند تا جان شهروندان آسیب نبیند ولی متاسفانه برخی از نوجوانانی که با عقاید دشمنان همسو می‌شوند اقدام به آتش زدن اتوبوس درون شهری ساوه کردند و به اموال عمومی نظیر خودروی آتش نشانی و آتش نشانان آسیب زدند.

وی در خصوص آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه جدید آتش‌نشانی در ساوه گفت: ایستگاه شماره ۵ آتش نشانی شهرداری با جانمایی مناسب کلنگ زنی شده و طبق استانداردهای وزارت کشور تجهیز خواهد شد که پیش بینی می‌شود برای احداث ساختمان آن ۱۵ میلیارد تومان هزینه شود.

یوسفیان گفت: با اختصاص ۲۵۰۰ تن قیر یارانه‌ای در دو مرحله ۳۰ محله شهر ساوه آسفالت شد و برای ۳۶ محله دیگر نیز برنامه‌ریزی شده است و امیدواریم با اجرای این پروژه‌ها هیچ محله خاکی در ساوه وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های اخیر حاصل خرد جمعی و تلاش‌های شورای شهر و شهرداری بوده است.

گفتنی است در این مراسم از سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ساوه با اهدای لوح تقدیری از سوی معاون عمرانی وزیر کشور به عنوان سازمان قابل تقدیر در حوزه بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تجلیل و لوح تقدیر به علی اصغر آرمیده رییس این سازمان تقدیم شد.