آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه شنبه در آیین پاسداشت شهید گمنام در زینبیه شهر آوه افزود: غیرت دینی در فریضه امر به معروف و نهی از منکر تبلور می‌یابد و هر مسلمانی مکلف است نسبت به اشاعه و ترویج معروف در جامعه و دعوت به پرهیز از منکرات کوشش کند.

وی ادامه داد: امروز نظام اسلامی در اوج اقتدار خود قرار دارد و در قاموس جمهوری اسلامی چیزی به نام تسلیم شدن در برابر زورگویان معنا ندارد و شیطنت‌های آمریکا را خنثی خواهیم کرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: با اینکه مشکلاتی در حوزه اقتصادی داریم که البته مسبب آن آمریکا است اما، این دلیل نمی‌شود که برخی با شیطنت بخواهند مردم را ناامید کنند زیرا این کار خیانت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تداوم مذاکرات جمهوری اسلامی با کشورهای غربی، گفت: ما اهل گفت و گو و منطق هستیم و مخالفتی هم نداریم اما به پشتوانه ملت عاشورایی، هرگز در برابر زورگویی و زیاده خواهی سر تسلیم فرود نخواهیم آورد همان‌گونه که در گذشته هم این نکته را اثبات کردیم.

آیت الله خاتمی گفت: همه ما باید حول محور ولایت و مکتب امیرالمومنین (ع) متحد باشیم زیرا گام نهادن در این مسیر باعث شکست باطل می‌شود.

وی با یادآوری تشییع شهید گمنام در آوه، گفت: مجالس شهدا جلوه‌های خاصی دارند و حالا که این مناسبت با ولادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر تقارن یافته باید از این سفره معنوی نهایت استفاده را ببریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: حضرت زهرا (س) یکی از شخصیت‌های بی نظیر تاریخ بود و پیامبر گرامی اسلام (ص) او را پاره تن خود می‌دانست و فرمودند من بوی بهشت را از فاطمه استشمام می‌کنم.

آیت الله خاتمی گفت: حضرت زهرا (س) عضاره فضائلی چون حجاب، عفاف، مردم داری و حمایت از ولایت بود و امروز بر ما لازم است به تاسی از این بانوی بزرگ اسلام در راه پاسداشت ارزش‌های جامعه اسلامی به خصوص مساله حجاب و عفاف گام برداریم.

وی با تکریم دینداری و جایگاه تاریخی شهر آوه در مکتب تشیع گفت: در این شهر یکی از نواب امام زمان (عج) به نام حسین بن روح نوبختی زندگی می‌کرد و اسناد و مدارک نشان می‌دهد که حدود ۶۰ شخصیت علمی و دینی از این دیار سر برآورده‌اند که نشان از اهمیت و دینداری این شهر دارد.

شهرستان ساوه در دوران دفاع مقدس ۵۸۰ شهید برای دفاع از میهن و ارزش‌های اسلامی و انقلابی تقدیم کرد.