نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه پروژه ها نباید بالاتر از استانداردها شود تا بتوان اهداف برنامه را محقق کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در کمیته برنامه ریزی شهرستان ساوه با اشاره به ضرورت مدیریت در برنامه  ریزی اعتبارات تخصیص داده شده به دستگاه ها اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد بسیار مهم است و هزینه تمام شده و خروجی کار نیز بسیار حائز اهمیت است این  در حالی است که در بودجه ریزی مبتنی بر هزینه به هزینه ی تمام شده امور کمتر فکر می شود.

وی افزود: هزینه عملیات نباید بالاتر از استانداردها شود تا بتوان اهداف برنامه را محقق کرد. نه تنها کارشناسان بودجه‌ی هر اداره بلکه خود مدیران هم باید نحوه‌ی بودجه ریزی را مد نظر داشته باشند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس تصریح کرد: تهیه و جمع آوری آمار و اطلاعات مربوط به پروژه ها می تواند در جذب اعتبارات و انجام پروژه های مفید در شهرستان نقش بسیار زیادی داشته باشند .

علی میرزایی فرماندار ساوه نیز در این جلسه به رشد ۲۷ درصدی اعتبارات شهرستان در سالجاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: همه مدیران شهرستان باید اهتمام جدی را برای جذب اعتبارات داشته باشند.

وی افزود: مدیران باید علاوه بر سهم اعتبارات شهرستان برای اجرای پروژه های حیاتی و ضروری از اعتبارات ملی نیز جذب کنند تا سهم اعتبارات ملی در سطح شهرستان کاملا محسوس باشد.

معاون استاندار و فرماندار ساوه با تاکید بر احصای نیازهای روستاها با نظر دهیاران و تلاش برای اجرای پروژه ها متناسب با نیازسنجی صورت گرفته، گفت: ماموریتی به بخشداران شهرستان داده شده است تا اجرای پروژه ها با نظر روستائیان صورت گیرد و از اجرای پروژه هایی که بازدهی خوبی برای مردم ندارد پرهیز شود.

وی اختصاص اعتبارات را از شاخص های توسعه ای برشمرد و افزود: در سالجاری ۵۱.۵ میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان ساوه در نظر گرفته شده که افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا رئیس گروه امور علمی فرهنگی سازمان  مدیریت برنامه ریزی استان مرکزی نیز گفت: اعتبارات استان مرکزی نسبت به سال گذشته ۱۱درصد افزایش یافته ولی اعتبارات شهرستان ساوه نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته به گونه‌ای که سهم اعتبارات شهرستان ساوه نسبت به سال گذشته حدود ۲۷ درصد افزایش یافته و این میزان افزایش ناشی از قانون متوازن است.

علی اکبر اسلامی سهم استان از اعتبارات تملک دارائی کشور  را ۲۰ درصد اعلام کرد و افزود: ۸۰ درصد اعتبارات تملک دارایی در اختیار دستگاه‌های ملی و وزارتخانه هاست و باید مدیران شهرستان و استانی در جهت جذب سهم خود از اعتبارات تملک دارایی کشور از دستگاه های ملی و وزارتخانه اهتمام داشته باشند.

وی تاکید کرد: براساس مصوبه شورای برنامه ریزی استان اولویت اجرا مربوط به پروژه‌های بالای   ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی است در صورتیکه پروژه‌ بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی وجود نداشته باشد، پروژه های بالای ۵۰درصد در اولویتهستند.

اسلامی ادامه داد: براساس قانون متوازن امسال به همان میزان که اعتبار ملی به پروژه استانی  اختصاص داده می‌شود به همان میزان هم اعتبار استانی باید به آن اختصاص یابد. به عنوان مثال اگر به پروژه‌ای ۳۰درصد اعتبار ملی اختصاص داده شد همزمان باید ۳۰ درصد هم استانی تخصیص داده شود.