به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در اجلاسیه ١٢٠٠ شهید فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی افزود: نوجوانان و جوانان این سرزمین با درک بالا و شعور سیاسی و معنوی به باورمندی رسیدند و برای یاری دین و انقلاب، درس و مدرسه را رها کردند و به سمت مسیر دفاع از آرمان های انقلاب، دین مبین اسلام و ناموس این خاک شتافتند .

وی با بیان اینکه برگزاری این اجلاسیه و بزرگداشت شهدای فرهنگی و ١٢٠٠ دانش آموز شهید استان مرکزی کار بزرگی است که توسط آموزش و پرورش، سپاه پاسداران و بسیج انجام گرفته است و یکی از دستاوردهای فرهنگی و معنوی استان قلمداد می‌شود، افزود: در کنار ایثارگری دانش آموزان، یاد و خاطره معلمان شهید را گرامی می‌داریم که دانش آموزانی ایثارگر را تربیت کردند و خود نیز در مسیر دفاع از انقلاب فداکاری کردند .

وی با بیان اینکه تا زمانی که انقلاب پایدار ایستاده است هجوم و جنگ علیه این سرزمین ادامه دارد و همواره نیازمند نیروهای مدافع انقلاب و جوانان هستیم، گفت: در برهه ای از زمان این خاک مورد حمله و هجوم نظامی قرار گرفت و امروز با رویکرد دیگری، جنگ اقتصادی علیه ملت آغاز شده است ولی لشگر جوانان آماده ورود و حضور در عرصه برای دفاع از کیان انقلاب در زمینه های مختلف هستند و امروز شاهد پیشرفت های علمی در کشور هستیم .

آقازاده با اشاره به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری جهت استفاده از ظرفیت جوانان و با بیان اینکه جوانان همواره یار و سرباز انقلاب بوده اند، افزود: این نگاه و نصایح ایشان نشان از باور انقلاب به جوانان دارد .

به گزارش ایسنا؛ در این اجلاسیه مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اینکه ایران اسلامی ۴٠ هزار شهید فرهنگی و دانش آموز را تقدیم نظام و انقلاب کرده است، بیان کرد: این اجلاسیه به منظور معرفی نمونه های عینی و بسترسازی توسعه فرهنگ شهید و شهادت جهت تربیت دانش آموزان ترتیب داده شده است .

شهریار فولادوند با بیان اینکه معلمان و دانش آموزان در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس مدارس و کلاس های درس را پایگاهی قرار دادند که آموخته های خود در این پایگاه ها را در کارزار واقعی متجلی کنند، گفت: آموزش و پرورش به عنوان متولی امر تربیت رسالت بزرگی به دوش دارد و موظف است افرادی مومن، موحد، معتقد، حقیقت جو، عادل، صلح طلب، جهادگر، شجاع و ایثارگر تربیت کند و با این نگاه و تفکر کلاس درس، مدارس و آموزش و پرورش جایگاه رفیعی پیدا کرده است .

وی تصریح کرد: معلمان دیروز در کنار علم و آموزش رسالت دیگری چون دفاع از کیان و هویت دینی برای خود تعریف کردند و با نگاهی متعهدانه و زمان شناسی مناسب رفتند و ایثار کردند و فرهنگی به عظمت فرهنگ عاشورایی به یادگار گذاشتند و هیچ کس یارای مقاومت در برابر شور و شعور آنان نداشت .