به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار” کیومرث عزیزی” افزود: در راستای افزایش امنیت ترافیکی و ایمنی عبور و مرور در سطح محورهای ارتباطی استان در سه ماهه نخست امسال با بهره گیری از همه توان اجرایی پلیس راه این استان اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه امسال در حوادث رانندگی برون شهری در استان مرکزی ۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۹۵ نفر در تصادفات برون شهری فوت کرده‌اند که این آمار کاهش ۱۶ درصدی را در سه ماهه اول امسال نشان می‌دهد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در حوادث رانندگی حوزه درون شهری در سال جاری ۲۷ نفر جان باخته‌اند که در مقایسه با بازه زمانی سال گذشته تغییری را نشان نمی‌دهد.
سردار عزیزی افزود: با استفاده از تمام امکانات موجود در راستای بالا بردن امنیت معابر درون شهری و محورهای ارتباطی با همکاری مردم و رانندگان تلاش می‌شود.

یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان مرکزی کشف شد
فرمانده انتظامی استان از کشف یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات‌های پلیس استان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.
سردار ” کیومرث عزیزی” افزود: در اجرای رویکردهای مقابله با عرضه مواد مخدر، مجموعه انتظامی استان از ابتدای سال جاری برنامه ریزی هدفمندی را در مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر اجرایی کرده است.
وی با اشاره به کشف یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری در عملیات‌های پلیس استان، بیان داشت: در این عملیات‌ها باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۷۵ نفر قاچاقچی، چهار هزار و ۴۶۵ نفر معتاد و ۷۱۴ نفر خرده فروش دستگیر و مراحل قانونی برخورد با آنان با هماهنگی مراجع قضائی در دستور کار قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و ایجاد یک دغدغه اجتماعی نسبت به آثار مخرب مواد مخدر گفت: الگوی انتظامی به تنهایی برای مقابله با عرضه مواد مخدر پاسخگو نیست و بایستی در یک راهبرد سیستمی سعی شود که تمامی ابعاد و عناصر دخیل در عرضه و تقاضای مواد مخدر مورد توجه قرار گرفته و با بهره گیری از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و آحاد مردم در مهار آن برنامه ریزی شود.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، موضوع را برای بررسی از طریق تماس با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان سکونت دارند.