*حسنیه مستور

سردبیر پیام ساوه آنلاین

 

اکنون ، کنارگذر شمال به غرب ساوه پس از فراز و فرودهای ۱۳ ساله ، احداث و به بهره برداری رسیده و در شورای ترافیک شهرستان ساوه نیز تصمیم مهمی جهت منع ورود و تردد وسایط نقلیه سنگین به داخل شهر اتخاذ شده است ، اما با کمال تاسف چهره این پروژه و تصمیم کلان و با اهمیت ، بر اثر وجود یک نقص در گوشه ای ، مشوّه و مشوّش می شود !

▪️به راستی این نقص چیست ؟
پلیس می گوید برای اعمال قانون و اجرای مصوبه شورای ترافیک شهرستان باید دوربین های پلاک خوان نصب شود تا راننده های خاطی به طور دقیق و بدون تبعیض جریمه شوند که تامین این دوربین ها و تجهیزات نیز بر عهده مجموعه مدیریت شهری ( شهرداری و شورای شهر ) است .

خب ، آیا مجموعه مدیریت شهری نمی تواند با ارائه توضیحات فوری و ضروری در جهت تنویر افکار عمومی بکوشد ؟

آیا مجموعه مدیریت شهری ( شورای شهر و شهرداری ) نمی تواند با شفافیت لازم ورود کند و این نقص جزئی را رفع نماید تا مردم از شیرینی و مواهب اجرای یک پروژه و تصمیم مهم بهره ببرند؟!

مگر آن هنگامی که رسانه ها بر نصب دوربین های پایش ترافیکی در سطح شهر توسط مجموعه مدیریت شهری اصرار کردند ، ساوه و مردمانش متضرر شدند و یا اینکه – بالعکس – بر انتظام و امنیت عمومی افزوده شد ؟

به نظر ، برای رفع این دست از نقایص جزئی باید اقدام مساعد و فوری صورت پذیرد تا اجرای پروژه بزرگ کنار گذر شمال به غرب و همچنین مصوبه مهم منع ورود وسایط نقلیه سنگین به ساوه ، بی جهت زیر سوال نرود و موجبات تصغیر کارها و اقدامات مهم انجام شده ، فراهم نشود .

صد البته از نیروی انتظامی شهرستان ساوه نیز انتظار است تا از تمامی مقدورات خود برای اجرای دقیق و با صلابت مصوبه شورای ترافیک بهره ببرد و شیرینی و حلاوت اجرای پروژه کنارگذر شمال به غرب ساوه را به کام مردم بچشاند ؛ ان شاء الله .