«احمد حاج امینی» اظهار داشت: یکی از معضلات جدی در ساوه حمل و نقل درون شهری است که تعداد اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها پاسخگوی جمعیت نیست و رفع این مساله در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار دارد.

وی بیان کرد: افزایش تعداد تاکسی‌ها به ویژه در مناطق حاشیه نشین ساوه در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار دارد.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر ساوه، با توجه به شاخص‌های جمعیتی ساوه به حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی شهروندان نیاز است که تامین این تعداد اتوبوس درون شهری باید در اولویت باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه افزود: چابک سازی و ساماندهی نیروی انسانی باید به عنوان یکی از اولویت‌های مهم شهرداری باشد که در این راستا باید از ظرفیت نیروهای توانمند استفاده شود.

حاج امینی گفت: مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ساوه در راستای بهره‌مندی ظرفیت نخبگان و دستیابی به اهداف توسعه شهری راه اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: تجهیز سینما، احداث پارک بانوان و اجرای طرح‌های زیرساختی و عمرانی در دستور کار مجموعه مدیریت شهری است تا فضایی بانشاط برای شهروندان ایجاد شود.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر ساوه، اجرای ماده ۱۶ و ۱۷ که شامل ۲ درصد از بودجه جاری شهر می‌شود، به منظور کمک به نهادهای دولتی و افراد نیازمند در دستور کار است که در راستای تعامل با دستگاه‌های اجرایی مربوط قشر ضعیف جامعه شناسایی و ساماندهی می‌شوند.

حاج امینی بیان کرد: تعیین روز ساوه و معرفی برند انار نیز در دستور کار شورای اسلامی شهر است و از ظرفیت نخبگان و اصحاب رسانه برای برگزاری مراسمات استفاده خواهد شد.

شورای اسلامی ساوه دارای ۹ عضو اصلی است و شهردار این شهر هم حدود یک‌ماه پیش با حکم وزیر کشور فعالیت خود را آغاز کرد.