«مهدی الیاسی» روز یکشنبه در آیین افتتاح پروژه‌های شهری ساوه گفت: بهره‌برداری از پروژه‌های شهری در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نمونه بارز کار جهادی در مجموعه مدیریت شهری است که به منظور تامین رفاه حال شهروندان و بهره‌گیری از امکانات شهری صورت گرفت.

وی بیان کرد: زیباسازی منظر شهری و بهبود وضعیت مبلمان شهری در تعریف پروژه‌های شهری باید در اولویت قرار گیرد؛ این مهم در حالی بوده که تسریع در اجرای طرح‌ها نیز نقش بسزایی در توسعه دارد.

به گفته سرپرست فرمانداری ساوه، نامگذاری پروژه‌ها به نام مشاهیر و مفاخر شهر ضمن معرفی این شخصیت‌های بزرگ در جامعه، ارتقاء شاخص‌های فرهنگی و تمدنی را در پی خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز در ادامه گفت: اولویت‌بندی پروژه‌ها متناسب با نیاز شهروندان و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ها رویکرد اصلی شورای اسلامی دوره ششم است که باید در دستور کار قرار گیرد.

«احمد حاج امینی» بیان کرد: توجه به مناطق حاشیه‌ای و تامین امکانات شهری موردنیاز یکی از اولویت‌های مجموعه مدیریت شهری است که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوط در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی افزود: حاشیه نشینی یکی از عوامل بروز آسیب‌های اجتماعی است و بسیاری از آنها در شرایطی زندگی می‌کنند که از کمترین امکانات اولیه نیز بی بهره اند، همزمان با افزایش مکان‌های آلونک نشین، شاهد گسترش بی رویه نابرابری‌های اجتماعی، فقر، بیکاری، بزهکاری، تفاوتهای فرهنگی و بیسوادی هستیم که نیاز به ریشه‌یابی دارد.