پیام ساوه آنلاین : دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه در جلسه بررسی ابعاد ساخت و سازهای غیر مجاز در با تاکید بر شنیدن مطالبه واقعی مردم در خصوص ساخت و سازهای غیرقانونی گفت : گاهی اوقات برخی از افراد انتظارات و مطالبات خود را به جای مطالبات عمومی مطرح می کنند در حالی که مطالبه واقعی عمومی ، اجرای قانون است نه گسترش بی قانونی .

مجید علیپور افزود : در ابتدای شروع  ساخت و سازهای غیر قانونی ، افراد مختلفی تماس گرفتند که چرا با این ساخت و سازها برخورد نمی شود و وقتی که ما بر مبنای قانون تکالیف شهرداری را به آقای شهردار یادآور شدیم و اقداماتی آغاز شد ، همان ها آمده اند و می گویند که چرا جلوگیری می کنید ؟!

وی سخنان عده ای در خصوص ساخت و سازها و دیوارکشی های غیر مجاز را چند پهلو داست و گفت : متاسفانه عده ای به دنبال سیاسی کاری هستند . 

این مقام قضایی افزود : قطعا بخشی از شهروندان عزیز ما مشکل مسکن دارند که باید خواسته های بحق و قانونی شان توسط دولت پیگیری شود اما این دلیلی بر سوء استفاده عده ای برای غصب اراضی ملی و حتی اراضی اشخاص ثالث نیست .   

« مجید علیپور » افزود: ما به شهرداری ساوه اعلام کردیم که طبق قانون باید از تداوم ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کنند و برای اراضی ساخته شده هم در کمیسیون ماده صد تصمیم گیری شود که بر این مبنا تاکنون مستندی مبنی بر اینکه خانه ای در ساوه تخریب شده باشد، به دست ما نرسیده است ، ضمن اینکه همه افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده اند به تخلف خود کاملا واقف هستند ، زیرا برای این کار نه پروانه ساخت دریافت کرده اند و نه امور نظام مهندسی را انجام داده اند.

دادستان ساوه  با تاکید بر رفع نیاز اقشار مختلف مردم به خصوص دهک های پایین جامعه گفت: دستگاه های دولتی باید طرح مکتوبی در این زمینه تهیه کنند تا مطابق آن تصمیم گیری لازم را صورت پذیرد .

وی همچنین اظهار کرد : ما در دستگاه قضایی خود را مکلف به پاسخگویی به افکار عمومی، اهالی رسانه، قانون و رهبری می دانیم اما در برابر خواسته های غیرقانونی موظف به پاسخ نیستیم و معتقدیم که فصل الخطاب باید قانون باشد.