پیام ساوه آنلاین : نماینده مردم ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت : عده ای می گویند چرا باید با ساخت و سازهای غیر مجاز اخیر در ساوه برخورد شود و عده ای دیگر نیز می گویند نباید برخورد شود ؛ اما من به عنوان قانونگذار می گویم که طرفدار قانون شکنی و ساخت و ساز غیر مجاز نیستم و از نگاه بنده همه کارها باید قانونی انجام شود .

حجت الاسلام محمد سبزی سه شنبه ۱۵ تیرماه در جلسه بررسی ابعاد ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر ساوه با تاکید بر اینکه قانون ، وظیفه مسوولین و نهادهای مختلف را تشریح کرده است و هر کس باید در حیطه تکالیف و وظایف قانونی خود عمل کند افزود :  وقتی فردی بخواهد در همه امورات اظهار نظر و دخالت کند ، اوضاع شهرستان همین می شود که می بینیم ؛ پس توصیه مهم بنده این است که هر مسوولی در حیطه خودش سخن بگوید و عمل کند .

وی در خصوص ساخت و سازهای اخیر صوت گرفته در ساوه اظهار کرد : در آستانه انتخابات بیش از ۷۰۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز انجام شده که مطابق برخی اظهارات  و اخباری که به بنده رسیده است بعضی از سوءاستفاده گرها و زمین خواران که به دنبال قطعه بندی و فروش باغات خود هستند ،  به کمک تعدادی از بنگاه های املاک از مسببین اصلی این ساخت و سازهای غیرقانونی هستند .

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : آنطور که بانیان این ساخت و سازها اظهار می کنند برخی از عوامل اجراییات شهرداری و یا بعضی از نامزدهای انتخابات شوراها به خاطر کسب رای به آنها گفته اند بسازید و نگران نباشید اما اکنون مسوولیت اظهارات خود را به گردن نمی گیرند که لازم است دستگاه های ذی ربط به این موضوع رسیدگی کنند .

حجت الاسلام محمد سبزی در ادامه اظهار داشت : بنده قبول دارم که تمامی این ساخت و سازها غیرقانونی است و آن کسی که ساخته و یا دیوارکشی کرده است ،  می دانسته که کارش غیرقانونی است  اما باید همه باید به این نکته مهم توجه کنیم که عده ای محروم و مستضعف ، چاره ای جز ساخت یک آلونک نداشته اند و طبعا حساب این محرومین را باید از سوداگران  و زمین خواران جدا کرد .

وی گفت : تنها راه رفع معضل حاشیه نشینیدر ساوه ساخت مسکن ارزان قیمت و قانونی است که ما در این خصوص اقدامات موثری را در اختصاص ۲۰۰۰ فقره سهمیه قانونی به ساوه انجام داده ایم اما با وجود این تلاش ها لازم است با ساخت و سازهای غیرقانونی توسط محرومین به گونه ای برخورد شود که احساس بی پناهی در جمهوری اسلامی نکنند .

این نماینده مجلس افزود : بنده همواره بر قانون مداری تاکید کرده ام و اکنون نیز بر اجرای قانونی تصریح دارم و اساسا به این توجه نمی کنم که آیا با تاکید بر قانون ، عده ای از من ناراحت می شوند یا نه ، بلکه برای بنده  تنها رضایت الهی ملاک است نه خوشحالی یا ناراحتی این و آن و نه اینکه چه کسانی به من رای می دهند یا رای نمی دهند .

حجت الاسلام محمد سبزی در پایان از سیاسی کاری برخی ها در حواشی برخورد با این ساخت و سازها گلایه کرد و آنها را به صداقت با مردم دعوت نمود .