به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «سیدابراهیم حسینی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساوه اظهار داشت: برخلاف میل بدخواهان، انتخاباتی باشکوه به لحاظ سلامت و امنیت و حضور گسترده مردمی برگزار شد که حتی رسانه‌های خارجی همچون نیویورک تایمز این مشارکت را شگفت انگیز دانستند.
وی ادامه داد: فضای همدلی و همکاری همراه با روحیه امید و تحول آفرینی در کشور ایجاد شده است، مردم به اصلاح امور و تعالی و رشد کشور امیدوار شدند تا دولت نیز با تدبیر ملت ارتقاء یابد.
خطیب جمعه ساوه عنوان کرد: اعتماد بیش از ۶۲ درصد شرکت کنندگان در انتخابات به حجت الاسلام رئیسی، انتخابی فراجناحی و شایسته سالار بدون توجه به شعار ستادهای انتخاباتی بود.
وی بیان کرد: توانمندی ایران در تولید واکسن کرونا مظهر صدق و افتخار کشور است که امروز جزو ۶ کشور اول دنیا در این صنعت هستیم و تاکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از این واکسن اعتماد و افتخاری بزرگ است.
امام جمعه ساوه ضمن تجلیل از همه قضات پرتلاش و مسئولین دستگاه قضایی بیان کرد: اساس کار در دستگاه قضایی پیشگیری از جرم و مبارزه با فساد و احیای حقوق عامه و رسیدگی به تظلم خواهی مردم است.
حسینی با تاکید بر ضرورت تلاش برای ارتقای سواد قضایی عامه مردم با همکاری اساتید دانشگاه‌ها، حقوقدانان و روحانیون افزود: بسیاری از کلاهبرداری‌ها، تخلفات و جرایم ناشی از پایین بودن سواد قضایی مردم است.
وی ضمن توصیه به همگان نسبت به صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف بهینه برق و گاز و آب گفت: خطر کم آبی و بحران آب و برق را جدی بگیرید.